چشم گربه ای هوشمند چیست؟

چشم گربه‌ای هوشمند یکی از مهمترین تجهیزات ترافیکی، برای جلوگیری از خطرات ناشی از تصادف‌های مختلف است. امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب شده که برای سطح ایمنی جاده‌ها از چشم گربه‌ای ترافیکی هوشمند استفاده نمود. طراحی چشم گربه‌ای به صورتی است که با چراغ راهنمایی در ارتباط است. چشم گربه هوشمند کاربردهای زیادی داشته و برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر در رانندگی دقت کرده باشید در بسیاری از خیابان‌ها از چشم گربه‌ای استفاده می‌شود. این ابزار توسط تولیدکنندگان زیادی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در تولید آن‌ها از مواد باکیفیت برای ایجاد طول عمر بالا استفاده می‌شود‌.

یکی از ابزارهایی که در خیابان‌های مختلف برای دید بیشتر استفاده می‌شود، چشم گربه‌ای یا همان گل میخ نام دارد. در قسمت‌های مختلف خیابان‌ها و جاده‌ها از چشم گربه‌ای استفاده می‌کنند. در برخی مواقع برای اطراف جاده و در برخی مواقع برای نشان دادن ابتدا و انتهای راه مناسب هستند. از زمانی که این ابزار تولید شد علاوه بر امنیت بیشتر راه‌ها، رانندگی نیز تسهیل پیدا کرد. این ابزار با سبز شدن چراغ روشن میشود و به رانندگان کمک بسیار زیادی برای شناخت مسیر خود می‌کند. برای کنترل ترافیک و افزایش ایمنی خیابان‌های مختلف از چندین چشم گربه‌ای استفاده می‌شود. زمانی که این میخ های زر رنگ چشم گربه ای، روشن می‌شود، راننده مسیر خود را به راحتی شناخته و در بین خطوط رانندگی می‌کند. از آنجایی که رانندگی بین خطوط اهمیت بسیار زیادی برای جلوگیری از تصادف دارد از چشم گربه‌ای استفاده می‌کنند.

چشم گربه ای ترافیکی

کاربرد چشم گربه ای ترافیکی هوشمند

به طور کلی کاربرد چشم گربه‌ایترافیکی هوشمند برای ایجاد امنیت و راحتی رانندگان است. اگر رانندگان بتوانند دید خوبی داشته باشند و مسیر خود را تشخیص دهند از بسیاری از خسارات جلوگیری می‌شود. کاربرد چشم گربه‌ای هوشمند به این صورت است که باید برای استفاده از آن از زیر ساخت فنی استفاده نمود. برای استفاده از چشم گربه‌ای در هر مکان از تعداد خاصی استفاده می‌شود. گاهی اوقات باید در یک مسیر طولانی از تعداد زیادی چراغ چشم گربه‌ای استفاده کرد. در برخی از مسیر‌ها هم تعداد کمی از آنجا به خوبی پاسخگو است. همچنین بیشترین کاربری چشم گربه ای در شب و دیگر کاربرد چشم گربه ای در جاده می باشد.

زیر ساخت‌های چشم گربه ای هوشمند

برای اینکه بتوان در مکان‌های مختلف از چراغ چشم گربه‌ای هوشمند استفاده کرد، باید زیرساخت مناسبی ایجاد گردد. زیرساخت‌های لازم برای استفاده از گل میخ هوشمند هزینه‌های زیادی برای شهرسازی و راهسازی به وجود خواهد آورد. برلی استفاده از ابزار‌های ترافیکی مانند چشم گربه‌ای و گل میخ ترافیکی باید حتماً خیابان‌ها به صورت طراحی شود تا بتوان در آن‌ها این ابزارها را جای داد. زیرساخت‌های چشم گربه‌ای هوشمند کمک بسیار زیادی برای استفاده بهتر و بهینه از این ابزارها دارند. در همه مکان‌ها نمی‌توان از چشم گربه‌ای هوشمند استفاده نمود. از آنجایی که این ابزارها در چهارراه با چراغ راهنمایی در ارتباط هستند باید زیرساخت‌های فنی را برای استفاده از آنها به کار برد. امروزه در بسیاری از چهار راه‌ها و مسیر‌هایی که به تازگی ساخته می‌شوند به راحتی زیرساخت‌های فنی جهت استفاده از چشم گربه‌ای ایجاد می‌گردد در مسیر‌های قدیمی نیز باید تغییراتی صورت گیرد تا بتوان از چشم گربه ای هوشمند استفاده کرد.

تاریخچه و موارد استفاده از چشم گربه ای هوشمند

در سال ۱۹۳۳ شخصی به نام پرسی شاو در حال رانندگی بود. این شخص متوجه شد که پس از برخورد نور به چشمان گربه‌ای که در جاده قرار داشت، نور زیادی به چشم خودش منعکس می‌شود. او به این فکر افتاد که میخ زرد چشم گربه ای را اختراع کند که بتواند نور را به چشم راننده منعکس کند. با انعکاس نور میدان دید راننده بهتر می‌شود و می‌تواند مسیر خود را به خوبی تشخیص دهد. پس از اختراع چشم گربه‌ای تولید آن استفاده از این ابزار در تمام مناطق جهان رونق گرفت. این وسیله که باعث امنیت بیشتر جاده‌ها می‌شود مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است.

چشم گربه ای هوشمند

کاربردهای چشم گربه ای هوشمند

یکی از مهمترین کاربردهای گل میخ ترافیکی های هوشمند استفاده از آنها در بزرگراه‌های مختلف است. برای نشان دادن خطوط درون تونل‌ها نیز باید از چشم گربه‌ای استفاده کرد. از آنجایی که درون تونل‌ها فضای تاریکی وجود دارد ممکن است شناخت خطوط کار دشواری باشد. در تونل‌های طولانی حتما باید از چشم گربه‌ای هوشمند استفاده کرد. برای برخی از مسیرهای کوچک که عرض کمی دارند هم از این ابزار استفاده می‌شود. چشم گربه‌ای با نور زیادی که دارد به راحتی هر قسمت را برای راننده نمایان می‌کند.

در ابتدا و انتهای تونل هم از چشم گربه‌ای هوشمند استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت در هر مسیری که امکان ایجاد ترافیک وجود داشته باشد باید از چراغ چشم گربه‌ای ترافیکی هوشمند استفاده نمود. خیابان‌های شلوغ به دلیل تدافیک بالا باعث می‌شوند رانندگان بین خطوط نرانند. این کار منجر به ترافیک بیشتر و تصادفات می‌شود. برای جلوگیری از هنجارشکنی‌ها از چشم گربه‌ای استفاده می‌کنند تا کسی دچار خطا نشود. کاربردهای متنوع این ابزار موجب شده که تولید آن با پیشرفت بسیار زیادی همراه باشد.

از موارد دیگر کاربرد گل میخ هوشمند می‌توان به چهارراه‌ها نیز اشاره نمود. برای تعیین دقیق حدود استفاده از این ابزار اجباری است. از چشم گربه‌های ترافیکی هوشمند در کوچه‌ها و خیابان‌ها برای نشان دادن حاشیه راه نیز استفاده می‌شود. برای ورودی و خروجی برخی از خیابان‌ها که ماشین‌های بسیار زیادی از آنها عبور می‌کنند می‌توان از چشم گربه‌ای استفاده نمود.

 سخن پایانی

چشم گربه‌ای هوشمند به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای جلوگیری از طرح ترافیک شناخته می‌شود. این ابزار می‌تواند در مکان‌های بسیار متنوع و متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از آن باید از زیرساخت‌های فنی و متناسب با آن‌ها استفاده نمود. زیرساخت‌ها با ایجاد هزینه‌های مختلف ایجاد می‌شوند. از آنجایی که چشم گربه‌ای هوشمند تاریخچه بسیار طولانی دارد با پیشرفت علم با کیفیت بسیار بالا تولید می‌شود. این ابزار که به امنیت بالای جاده‌ها و راه‌های مختلف کمک می‌کند موجب شده که رانندگان بتوانند آسایش بیشتری در رانندگی داشته باشند. کاربرد چشم گربه‌ای هوشمند بسیار بالا بوده و از آن در کشورهای مختلف استفاده می‌شود. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات بیشتری درباره خرید و دریافت خدمات مختلف در اختیارتان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *